بایگانی نوشته‌ها


به یاد زنده‌یاد استاد احمد فره‌وش (استاد فقید زبان و ادبیات فارسی)

به یاد زنده‌یاد استاد احمد فره‌وش (استاد فقید زبان و ادبیات فارسی)

«سلام جناب قاسمی. خواستم اطلاع بدم که متاسفانه استاد فره‌وش فوت کردن» |  اینستاگرام را که باز کردم، و این کامنت را دیدم، با اینکه سالها از آخرین دیدارم با استاد می‌گذشت، یکباره انگار بند دلم پاره شد. 8 آبان 1396، در پستی در اینستاگرام (به شرح زیر) یادداشتی را به یاد استاد فره‌وش نوشته بودم؛ و عزیزی که کامنت بالا را دیروز (14 بهمن 1401) زیر آن پست گذاشته بود (اشکان نوآور)، در پی اطلاع از درگذشت استاد، و جستجویی در گوگل، به آن پست رسیده بود. با توجه به فیلترشدن اینستاگرام و محدودیت دسترسی بسیاری از کاربران به آن پست، مناسب دیدم برای گرامیداشت یاد آن استاد فرهیخته تازه‌درگذشته، یادداشت آن پست را اینجا نیز بازنشر کنم، که عزیزان علاقه‌مند بدون محدودیت به آن دسترسی داشته باشند.

مجموعه ویدئوهای آموزشی «حسابداری تسعیر ارز» (راهنمای بکارگیری استاندارد حسابداری 16 آثار تغییر در نرخ ارز – تجدیدنظرشده 1400) با تدریس دکتر محسن قاسمی منتشر شد

مجموعه ویدئوهای آموزشی «حسابداری تسعیر ارز» (راهنمای بکارگیری استاندارد حسابداری 16 آثار تغییر در نرخ ارز – تجدیدنظرشده 1400) با تدریس دکتر محسن قاسمی منتشر شد

در این مجموعه ویدئوهای آموزشی که جامع‌ترین راهنمای کاربردی استاندارد حسابداری 16 «آثار تغییر در نرخ ارز» (تجدیدنظرشده 1400) است، علاوه بر تشریح الزامات استاندارد حسابداری 16 ایران و IAS21 در ارتباط با تسعیر معاملات ارزی، تسعیر صورتهای مالی، و تسعیر عملیات خارجی، نحوه بکارگیری این الزامات در عمل در قالب حل مثالهای عددی متعدد و متنوع در اکسل (Excel) آموزش داده شده است.

ویدئوهای آموزشی آکادمی
دکتر محسن قاسمی دبیرکل پیشین انجمن حسابداران خبره ایران (از 1392 تا 1400)، سردبیر پیشین مجله حسابدار (از 1397 تا 1400)، مدیر اسبق امور ناشران بورس اوراق بهادار تهران (1385 تا 1389)، مدیر سرمایه‌گذاری اسبق کارگزاری بانک ملی ایران (1390 تا 1391)، و مدیر حسابرسی داخلی اسبق تامین سرمایه امین (از 1391 تا 1392) است. وی دانش‌آموخته حسابداری از دانشگاه علامه طباطبایی است، و بیش از بیست سال تجربه در زمینه‌های متنوع بورس، حسابداری، گزارشگری مالی و موضوعات مرتبط آنها دارد. از وی دهها مقاله، یادداشت، کتاب، و مصاحبه بر جا مانده است که فهرست کامل آنها به صورت متمرکز و یکجا در پیوستهای کتاب «انجمن حسابداران خبره ایران در آخرین دهه قرن؛ گفتگو با محسن قاسمی، دبیرکل انجمن (از 1392 تا 1400)» ارائه شده است. این کتاب به همت علی مجد در قالب گفتگویی تفصیلی در فروردین 1400 تنظیم و نسخه الکترونیکی آن با اجازه ناشر به صورت عمومی منتشر و در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفته است (از اینجا دانلود کنید).
صفحه اینستاگرام