وبلاگترجمه فارسی راهنمای ایزو 37000 حکمرانی سازمانها از سوی اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی ایران منتشر شد

ترجمه فارسی راهنمای ایزو 37000 حکمرانی سازمانها از سوی اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی ایران منتشر شد

از سوی مرکز پژوهشهای اتاق ایران و کمیسیون مسئولیت اجتماعی و حاکمیت شرکتی اتاق ایران، ترجمه فارسی راهنمای ایزو 37000 حکمرانی سازمانها تحت عنوان ISO 37000 راهنمای حکمرانی سازمانها: توصیه‌هایی برای راهبری سازمانها منتشر شد. مسئولیت این ترجمه که در قالب 72 صفحه انجام شده‌است، بر عهده سارا مهربانی رئیس کمیته حاکمیت شرکتی اتاق ایران بوده است، و سید محمد عبادی بر انجام این ترجمه نظارت داشته است.

دبیرکل سابق انجمن حسابداران خبره ایران خواستار توقف تهیه و انتشار صورتهای مالی تحریف‌آمیز از سوی انجمن شد

دبیرکل سابق انجمن حسابداران خبره ایران خواستار توقف تهیه و انتشار صورتهای مالی تحریف‌آمیز از سوی انجمن شد

محسن قاسمی، دبیرکل سابق انجمن حسابداران خبره ایران و دبیر سابق شورایعالی انجمن، در نامه مورخ 29 فروردین 1402 خطاب به رضا یعقوبی، بازرس انجمن، ضمن تبیین انحراف آشکار صورتهای مالی تلفیقی انجمن از استانداردهای حسابداری طی دو دهه گذشته، خواستار توقف تهیه و انتشار این صورتهای مالی تحریف‌آمیز برای سال مالی منتهی به 31 شهریور 1402 شد. رونوشت این نامه برای شرکای موسسه بهراد مشار (حسابرس همزمان انجمن و PACT طی یک دهه گذشته)، روسای هیاتهای عالی و بدوی انتظامی و مدیر امور نظارت حرفه‌ای جامعه حسابداران رسمی ایران، و شورایعالی انجمن حسابداران خبره ایران نیز ارسال شده است.

مجموعه ویدئوهای آموزشی حسابداری سرمایه گذاریها تا خرداد 1402 منتشر خواهد شد

مجموعه ویدئوهای آموزشی حسابداری سرمایه گذاریها تا خرداد 1402 منتشر خواهد شد

در قالب این مجموعه ویدئوهای آموزشی، نحوه بکارگیری اصول و رهنمودهای مقرر در استانداردهای حسابداری 15، 18، 20، 36، 37، 38، 39، 40، 41، و IAS40 را در ارتباط با حسابداری سرمایه گذاری در املاک ، سرمایه‌گذاری در اوراق مالکانه و اوراق بدهی، سرمایه‌گذاری در واحدهای تجاری وابسته و فرعی، و سرمایه گذاری در مشارکتها (مشارکت خاص و عملیات مشترک)؛ تهیه صورتهای مالی تلفیقی (برای گروها)، صورتهای مالی مجموعه (برای واحدهای تجاری دارای منافع در واحدهای تجاری وابسته و مشارکتها)، صورتهای مالی جداگانه (برای واحدهای تجاری دارای منافع در واحدهای تجاری فرعی، وابسته و مشارکتها)، ؛ و افشـای منافع در واحدهای تجـاری دیگر آموزش خواهیم داد.

ویدئوهای آموزشی آکادمی
دکتر محسن قاسمی دبیرکل پیشین انجمن حسابداران خبره ایران (از 1392 تا 1400)، سردبیر پیشین مجله حسابدار (از 1397 تا 1400)، مدیر اسبق امور ناشران بورس اوراق بهادار تهران (1385 تا 1389)، مدیر سرمایه‌گذاری اسبق کارگزاری بانک ملی ایران (1390 تا 1391)، و مدیر حسابرسی داخلی اسبق تامین سرمایه امین (از 1391 تا 1392) است. وی دانش‌آموخته حسابداری از دانشگاه علامه طباطبایی است، و بیش از بیست سال تجربه در زمینه‌های متنوع بورس، حسابداری، گزارشگری مالی و موضوعات مرتبط آنها دارد. از وی دهها مقاله، یادداشت، کتاب، و مصاحبه بر جا مانده است که فهرست کامل آنها به صورت متمرکز و یکجا در پیوستهای کتاب «انجمن حسابداران خبره ایران در آخرین دهه قرن؛ گفتگو با محسن قاسمی، دبیرکل انجمن (از 1392 تا 1400)» ارائه شده است. این کتاب به همت علی مجد در قالب گفتگویی تفصیلی در فروردین 1400 تنظیم و نسخه الکترونیکی آن با اجازه ناشر به صورت عمومی منتشر و در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفته است (از اینجا دانلود کنید).
صفحه اینستاگرام