خواندنی‌ها«صورت‌های مالی مجموعه و جداگانه نمونه» بر مبنای آخرین تغییرات استانداردهای حسابداری ایران از سوی کمیته فنی سازمان حسابرسی منتشر شد | خرداد 1402

«صورت‌های مالی مجموعه و جداگانه نمونه» بر مبنای آخرین تغییرات استانداردهای حسابداری ایران از سوی کمیته فنی سازمان حسابرسی منتشر شد | خرداد 1402

خردادماه 1402، از سوی کمیته فنی سازمان حسابرسی، «صورت‌های مالی مجموعه و جداگانه نمونه» بر مبنای آخرین تغییرات استانداردهای حسابداری ایران منتشر شد.

ترجمه فارسی راهنمای ایزو 37000 حکمرانی سازمانها از سوی اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی ایران منتشر شد

ترجمه فارسی راهنمای ایزو 37000 حکمرانی سازمانها از سوی اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی ایران منتشر شد

از سوی مرکز پژوهشهای اتاق ایران و کمیسیون مسئولیت اجتماعی و حاکمیت شرکتی اتاق ایران، ترجمه فارسی راهنمای ایزو 37000 حکمرانی سازمانها تحت عنوان ISO 37000 راهنمای حکمرانی سازمانها: توصیه‌هایی برای راهبری سازمانها منتشر شد. مسئولیت این ترجمه که در قالب 72 صفحه انجام شده‌است، بر عهده سارا مهربانی رئیس کمیته حاکمیت شرکتی اتاق ایران بوده است، و سید محمد عبادی بر انجام این ترجمه نظارت داشته است.

قوانین و مقررات مربوط به سهام خزانه در ایران

قوانین و مقررات مربوط به سهام خزانه در ایران

طبق بند ب ماده 28 «قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور» (مصوب یکم اردیبهشت 1394) شرکتهای پذیرفته ‌شده در بورس و بازارهای خارج از بورس براساس میزان سهام شناور خود در هر یک از بازارهای مذکور و براساس مقرراتی که با پیشنهاد سازمان بورس و اوراق بهادار به تصویب شورای عالی بورس و اوراق بهادار میرسد میتوانند تا سقف ده درصد (۱۰ %) از سهام خود را خریداری و تحت عنوان سهام خزانه در شرکت نگهداری کنند. مادامیکه این سهام در اختیار شرکت است فاقد حق رأی است.

ویدئوهای آموزشی آکادمی
دکتر محسن قاسمی دبیرکل پیشین انجمن حسابداران خبره ایران (از 1392 تا 1400)، سردبیر پیشین مجله حسابدار (از 1397 تا 1400)، مدیر اسبق امور ناشران بورس اوراق بهادار تهران (1385 تا 1389)، مدیر سرمایه‌گذاری اسبق کارگزاری بانک ملی ایران (1390 تا 1391)، و مدیر حسابرسی داخلی اسبق تامین سرمایه امین (از 1391 تا 1392) است. وی دانش‌آموخته حسابداری از دانشگاه علامه طباطبایی است، و بیش از بیست سال تجربه در زمینه‌های متنوع بورس، حسابداری، گزارشگری مالی و موضوعات مرتبط آنها دارد. از وی دهها مقاله، یادداشت، کتاب، و مصاحبه بر جا مانده است که فهرست کامل آنها به صورت متمرکز و یکجا در پیوستهای کتاب «انجمن حسابداران خبره ایران در آخرین دهه قرن؛ گفتگو با محسن قاسمی، دبیرکل انجمن (از 1392 تا 1400)» ارائه شده است. این کتاب به همت علی مجد در قالب گفتگویی تفصیلی در فروردین 1400 تنظیم و نسخه الکترونیکی آن با اجازه ناشر به صورت عمومی منتشر و در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفته است (از اینجا دانلود کنید).
صفحه اینستاگرام